Твоє місто, як воно є

В честь Всесвітнього дня вишиванки Ніжином пройшла вишиванкова хода

Сьогодні, 16 травня, у нашому місті відшуміло масштабне колоритне свято – День вишиванки. Це свято традиційно випадає на третій четвер травня і має на меті зберегти та примножити ентнічну традицію виготовлення та носіння народного одягу.  Адже вишиванка – це не просто візитівка нації, а справжній генетичний код, який ми отримали від своїх пращурів. 

Мегамарш вишиванок у місті над Остром пройшов вже вп’яте. Святкова хода в честь Всесвітнього дня вишиванки пройшла  від Собору Всіх Святих через площу ім. Івана Франка до міського парку культури та відпочинку ім.Тараса Шевченка.

Біля пам’ятника Кобзареві радувала розмаїта культурно-масова програма. Це і показ вишитих рушників та українських ляльок-мотанок вихованців викладача Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, ніжинської майстрині, художниці, народного майстра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва міста Ніжина Євгенії Липовецької, а ще виступи творчих колективів та флешмоб від вихованців школи гармонійного розвитку «Позитивчик» .

Також у парку Шевченка лунали українські пісні, які з радістю підхоплювали учасники вишиванкової ходи.

Такі свята не просто розважають, вони гуртують і наповнюють нас всім тим неоціненним багатством національної культури. Приємно, що кожного року збільшується кількість людей, які і в повсякденному житті, і на державні свята вбираються у вишиванки.

За матеріалами  відділу інформаційно-аналітичної роботи 

та комунікацій з громадськістю міськради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *