Твоє місто, як воно є

День пам’яті жертв політичних репресій у Ніжині

Сьогодні українці схиляють голови на знак скорботи.

Щорічний національний день пам’яті жертв політичних репресій нагадує про той кривавий слід, який залишила комуністична влада, без перебільшення у долі кожного населеного пункту країни.

Сотні тисяч безневинно закатованих чоловіків, жінок, дітей, розстріляних, замучених у психлікарнях, приречених на голодну смерть, засланих помирати до Сибіру, Магадану… енкаведисти, які стріляли у спини побратимам. Це далеко не весь список злочинів проти українського народу…

Й не дивлячись на те, що КДБ намагалось приховати свої криваві злочини, правда поступово стає надбанням суспільства. м. Ніжин у цьому плані не виняток. У серці самого міста розміщено сквер ім. М.Гоголя, де до сих пір, не дивлячись на документи надані Українським інститутом національної пам’яті та Законом про декомунізацію, красується табличка, що приховує злочини комунізму. Так, напис таблички проголошує: «Хай не згасне слава героїв-міліціонерів, які ціною свого життя захистили м. Ніжин у бою під Дорогинкою 29 квітня 1921 року». Тоді, як на справді на цьому місці знаходяться останки червоних карателів з числа ніжинської повітової міліції та російських більшовиків, які 29 квітня 1921 року намагалися придушити бунт голодних селян.

Чекісти, одурманені комуністичною пропагандою, обурені та зраджені власним командиром Наумом Точеним, який ганебно втік перед боєм, були вщент розбиті махновським загоном Феодосія Щуся під Дорогинкою.

З 1921 по 1936 роки на цьому місці ховали всіх червоних комісарів, які загинули від рук селян під час продрозверстки, проводячи злочинну «Політику червоного терору». Наслідком роботи карального апарату комуністів у Ніжинському повіті стало вбивство та репресії понад 50 людей.

То ж пам’ятаймо свою історію, бо, як свідчить народна мудрість: «Без історії немає майбутнього»!.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *