Твоє місто, як воно є

Дивні співпадіння !!!

Останнім часом ніжинщина, як і вся Україна просто задихається від диму пожеж. Горять поля, болота молоді підліски та великий лісові масиви.

Більшість людей нарікає на посушливу весну, проте, мусимо зазначити що березень 2015 і квітень 2017 років, були значно посушливими, але такої кількості пожеж не було…

Поліція, іноді, марно шукає винуватців, а факти все частіше вказують на певну економічну та соціальну когорту людей. Так, 15 жовтня до підприємства «Ніжин Агроліс» надійшло повідомлення про масштабну пожежу біля лісового масиву поблизу з с. Плоске (15 км від Ніжина). Полум’я перекинувшись із польового різнотрав’я знищило зарослі болотяної осоки й загрожувала запалити суху лісову ковдру з опалого листя та трави.

На місце події прибули представники екологічної служби, активісти-екологи, місцеві жителі та мисливці, силами яких і було ліквідовано пожежу.

Під час пожежі ледь не згоріла пасіка із 70 вуликів!!!

Місцеві мисливці ледь не плакали за своїми угіддями, які плекали роками, адже, біля меліоративних каналів у купині очерету завжди водилося багато дичини. Тепер же на їх місці лишилась випалена пустеля…

Зі слів пасічників, перед пожежею вони бачили спец техніку, що корчувала на полі молоді дерева, але прийняли ці дії за заходи по пожежогасінню.

Як виявилося, згодом, наймав екскаватор та керував процесом місцевий фермер!!! Він, виявився не порядною людиною, адже, розорав цієї весни території, які були випалені разом з прибережними заболоченими зонами!!!! Окрім цього, ним було знищено меліоративні шахти, які запобігали затопленню місцевості, а дерева, які не згоріли у  пожежі, викорчувано та зсунуто бульдозером прямо до лісу!

Зважаючи на те, що пройшло багато часу факт спричинення пожежі довести дуже важко, а от знищення дренажної системи, та порушення лісового санітарного режиму є очевидним! Відтак, сподіваємось, що новий псевдо «любитель рідної землі» у особі фермера буде притягнутий до відповідальності й перестане знищувати екосистему спалюючи заради кукурудзи, поля та болота, й руйнувати меліоративну систему, на відновлення якої держава буде витрачати мільйони, якщо, звісно, буде …

Р.S. На карті червоним відмічені місця факту порушення чинних норм екологічного законодавства України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *