Твоє місто, як воно є

До господарювалися!

Стовпи пилу, сильні пориві вітру, ‑ це не фільм жахів про апокаліпсис, ‑ це реалії сьогодення. Територією України прокотилися масові пилові бурі, досі не характерні для нашої кліматичної зони.

На думку експертів-екологів, така ситуація пов’язана із відсутністю жорсткої державної політки у сфері господарської діяльності. Значна кількість фермерів веде своє господарство безжально знищуючи екосистему шляхом відсутності сівозміни при використанні агресивних для ґрунту культур, осушування й розорювання меліоративних каналів, випалювання й вирубування різнотрав’я й лісових насаджень…

Так, наприклад, паї у межах Ніжинського району за останнє десятиріччя із території для випасу худоби було перетворено на орні землі. Здавалося б ‑ нічого страшного, але, після тривалого вирощування спершу соняшникових, а потім кукурудзяних культур на місці колишніх полів утворилася пустка. Оголена, виснажена земля скоро не зможе давати урожаю і у такому стані буде повернена пайовикам… Бездумно вирубані лісосмуги довкола земельних ділянок уже не можуть стримувати видування верхнього родючого шару, а відповідно, той дорогоцінний ресурс – родючі ґрунти, яким славилась здавна наша держава поступово зникає.

Нажаль, аналогічна ситуація спостерігається на усій території нашої країни. І якщо люди, вимушені здавати свої паї за безцінь горе-аграріям орієнтованим на отримання швидкого прибутку, схаменуться та не візьмуть ситуацію у свої руки, то скоро, довкола буде суцільна не родюча пустка.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *