Твоє місто, як воно є

Кого призначить губернатором Чернігівської області Президент Зеленський?

Першим до цього запитання додумався Павло Пущенко, відомий чернігівський політолог. Поставив його у публічному просторі відразу після першого туру президентських виборів.

Жвавого обговорення тоді не вийшло. Причини, думаю, зрозумілі. Щось не те ляпнеш — і прощавай, посадо, а з нею і сите життя, або прощавай, надіє на вигідне місце під сонцем.

А зараз саме час поговорити. Президент новий, всіх керівників обласних та районних державних адміністрацій він звільнить. А потім призначить, але навряд чи тих, які працюють зараз.

Принаймні, так було раніше. «Виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов, якого Верховна Рада обрала 23 лютого, вже 2 березня звільнив 18 голів обласних державних адміністрацій. Інших шістьох губернаторів усунули до 7 березня. Чистку в рядах очільників ОДА провів і Петро Порошенко.

З липня по грудень 2014 року він звільнив 21 з 24 губернаторів, яких призначав Турчинов. Ще трьох губернаторів звільнили у 2015», — підрахувала «Українська правда».

У понеділок Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду. На місцевому рівні тут же заговорили: «До парламентських виборів Мисник працюватиме в статусі в. о.».

Тим часом Олександр Мисник через кілька годин після інавгурації повідомив таке:

«Шановні жителі Чернігівщини!

Вітаю вас зі знаковою подією в історії нашої країни — інавгурацією шостого Президента Володимира Зеленського.

Аби уникнути домислів і політичних спекуляцій, повідомляю.

Сьогодні вранці я, як і всі мої колеги з інших областей, написав заяву на звільнення — як того вимагає Закон України «Про місцеві державні адміністрації».

Наголошую, повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються у разі обрання нового президента України.

Далі рішення — за Президентом!

Чернігівська ОДА працює у штатному режимі».

Олександр Мисник став губернатором півроку тому. Приїхав з Мени. Там очолював райраду. Вважається людиною нардепа Валерія Давиденка. Місцеві експерти стверджують, що Давиденко доклав чимало зусиль, аби Мисник очолив ОДА.

Що далі? Розумники придумали терміни: «швидко перевзутися», «позеленіти». Тобто довести новій команді, що ти самий класний, інших шукати не треба. А робота на команду Порошенка — давно минуле.

Зрештою, найбільше призначення-перепризначення цікавить держслужбовців та членів їх родин. А також тих, хто отримує державні замовлення та перемагає в тендерах. Міняється керманич — перекривається доступ до баблішка. Всіх інших, хто не має доступу до бюджетних грошей, ніколи не мав і не доступиться у майбутньому, мало хвилює, як роздадуть черговий раз краплену кадрову колоду.

Жодне нове прізвище наразі не обговорюється публічно. Швидше за все, Мисник справді залишиться на певний час у статусі в. о.

У районах області посада голови РДА поступово втрачає вагу. Натомість набуває важливості посада голови громади. У райдержадміністраціях бідкаються: «Досидіти б до пенсії».

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №21 (1723), 23 травня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *