Твоє місто, як воно є

Ніжинці вшанували жертв Другої світової на мітингу «Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть…»

Сьогодні, 9 травня, у день коли вшановують пам’ять про загиблих у роки світової війни, у Ніжині відбувся мітинг «Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть…».

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну загальнолюдську трагедію і застерегати майбутні покоління.

Україна понесла величезні втрати внаслідок війни. Найтяжчі – людські. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Як свідчать демографи,  втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років становлять 8–10 мільйонів осіб. За підрахунками вчених, Центральна, Південна та Східна Україна втратила 30% населення, Галичина – 22%, Волинь і Полісся – 12%. Для поповнення демографічних втрат воєнного періоду республіці знадобилося близько 25 років. Разом із тим, Друга світова війна повністю змінила етнічне обличчя українського суспільства.

Урочистий мітинг в честь 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війни розпочався словом мера Анатолія Лінника.  Очільник громади назвав сьогодняшній день святом справжнього героїзму, звитяжної праці, пам’яті мільйонів загиблих в цій війні. В останні роки, для нас воно має особливе значення, адже на нашій землі теж ще триває війна.

Також Анатолій Валерійович звернув увагу на те, що цьогоріч ніжинська громада відзначає День перемоги без Лариси Григорівни Алексєєнко. Це жінка, дочка фронтовика, військовослужбвця, яка все своє життя щиро присвятила підтримці ветеранів. Її смерть це велика втрата для всієї ніжинської ветеранської організації та для всієї ніжинської громади.

Ми ніжинці, ніжинська громада, весь український народ – це непереможний народ, адже на славних традиціях та історичних прикладах наших предків ми виховуємо нащадків.” – наголосив Анатолій Валерійович.

До урочистих слів долучився і учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, боєць партизанського з’єднання «За Батьківщину» (1941-1943), полковник у відставці,  Почесний громадянин Чернігівської області Петро Олексійович Крапив’янський.

Ніжинці вшанували загиблих хвилиною мовчання, а також військовими залпами та покладанням квітів до пам’ятного знаку воїнам-землякам, які загинули на фронтах Другої світової.

Варто наголосити, що нині  в місті над Остром мешкає 34 учасники бойових дій в роки Другої світової, кожному з них – більше 80 років.

Ми у вічному боргу перед вами за обірвану війною юність, за мужність, силу духу, терпіння, які ви виявили у боях за рідну Батьківщину.

Слава захисникам України! Героям слава!

За матеріалами профільного відділу міськради

 

коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *