Твоє місто, як воно є

У Ніжині відбувся шостий польовий семінар “Історична реконструкція – стародавній Ніжин”

У вівторок, 11 червня, у Ніжині вже традиційно пройшов УІ польовий семінар “Історична реконструкція – стародавній Ніжин”. Нешаблонний науковий заход відбувся за участі міського голови Анатолія Лінника, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігора Алєксєнка, директора Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського Геннадія Дудченка, краєзнавців, наукових співробітників, студентів.
Постійний доповідач та натхненник заходу андидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії НДУ ім. М.Гоголя Іван Кедун, який очолює семінар, познайомив гостей з  роботою Ніжинської Археологічної польової школи, яка нині працює в районі Круча. Дане місце археологи називають по-літописному «Нежатина нива». Тут проводяться розкопки.
До розкопок долучилися і  студенти історичного факультету. Для них це найкраща практика. Вже є  перші знахідки – частина ножиць, намисто, браслети, тощо. Також студенти практикуються у стрільбі з луку, готують польову кухню, пробують себе у ролі коваля, займаються гончарним ремеслом – виготовляють вироби з глини та обпалюють їх у власноруч зробленій печі ніжинськими археологами та слухають цікаві лекції.
У місцевих археологів ще багато планів, які вони будуть втілювати у подальшому.
 
Відкривав VI Польовий семінар міський голова Анатолій Лінник, який зазначив, що міська влада надає значну увагу археологічній справі, її розвитку в місті, оскільки це важливо для туристичного і наукового  потенціалу Ніжина.
Під час семінару учасники обговорили перспективи дослідження ніжинської протоагломерації, досвід археологічних експерементів в галузі створення теплотехнічних споруд, досвід поєднання археологічних досліджень та туризму на прикладі Ніжинської археологічної експедиції, практику використання неруйнівних методів в археологічних дослідженнях Ніжина та інші питання розвитку археології міста над Остром.

topnizhyn.com за матеріалами спеціаліста відділу інформаційно-аналітичної роботи 

та комунікацій з громадськістю Ольги Гук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *