Твоє місто, як воно є

У Ніжині відзначили 165-річчя від дня народження Марії Заньковецької

У неділю, 04 серпня, Україна та світ відзначили 165-річчя від дня народження першої народної артистки України Марії Костянтинівни Заньковецької. Пройшли у цей день меморіальні заходи на честь видатної артистки і у Ніжині.

Міський голова Анатолій Лінник, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, начальник управління культури і туризму Тетяна Бассак, директор коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької Володимир Дорохін, керівники управлінь та відділів виконавчих органів влади, творча спільнота міста взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня народження Марії Заньковецької.

Під час урочистостей у сквері імені М. Заньковецької заслужені діячі міста згадували творчий шлях Народної артистки, її заслуги у театральній справі, образи, проникнуті справжнім драматизмом і запальною комедійністю.

Студенти Ніжинського коледжу культури і мистецтва імені Марії Заньковецької зачарували присутніх постановками із спектаклів, в яких грала Марія Костянтинівна.

Присутні вшанували пам’ять Народної артистки покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Марії Заньковецької.

До слова, Марія Заньковецька стала одним з корифеїв українського театру. ЇЇ талант і творчість має велике значення для формування національного театрального мистецтва, розвитку драматургії, створення школи сценічної майстерності для наступних поколінь українських митців. Ім’ям Марії Заньковецької названо Український  драматичний  театр у Львові, у Києві – вулицю,  1960 р. створено меморіальний музей-квартиру, а також і Ніжинський коледж культури і мистецтв носить ім’я видатної артистки.

За матеріалами Ніжинської міськради

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *