Твоє місто, як воно є

У Ніжині урочисто відкрили ІІІ Міжнародну літню школу

Сьогодні, 2 серпня, у Ніжинському державному університеті урочисто стартувала ІІІ міжнародна літня школа. Цей унікальний просвітницький захід зібрав у Ніжині три десятки українських та польських студентів. Протягом тижня вони дізнаватимуться про особливості реформ децентралізації в Україні та Польщі, ділитимуться досвідом своєї громадської роботи та неодмінно знайдуть нових друзів.

Про це повідомляє desnyanka.com.ua

 – Такі заходи для молоді Польщі та України необіхідні, – зазначив під час відкриття ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Самойленко. – Адже обидві країни мають схожий шлях до Європи.

Радує, що українська та польська студентська молодь цікавиться реформою децентралізації, яка в Україні є однією з найуспішніших, – підкреслив очільник Ніжина Анатолій Лінник. – Здобувайте досвід, діліться ним. Бо завтра саме Вам – молодим людям користуватися цими нововеденнями.

Викладач Педагогічного університету в Кракові Лукаш Стах вітаючи учасників літньої школи зауважив: “Ми слов’яни – і це найважливіше. Саме тому ми тут!”

Цьогоріч Міжнародна літня школа проходить вже втретє. Минулого року вона відбувалася у Польщі. Вперше неформальний освітній захід провели теж в Україні на базі Ніжинського університету.

Ідея літньої школи виникла на одній із наукових конференцій в Ніжинському університеті 2016-го, – каже співорганізатор літньої школи, викладач Педагогічного університету у Кракові Матеуш Камьонка. – Тоді ми з колегою і натхненницею цього чудового заходу з української сторони Юлією Кузьменко побачили як добре потоваришували польські та українські студенти, які важливі теми вони порушують спілкуючись. Вирішили зробити щось більше ніж звичайна конференція. Так і народилася Міжнародна літня школа, де студенти можуть дізнатися багато корисного, а заразом і відпочити. Тематику довго не шукали, зупинилися на тому, що близьке Польщі та Україні – європейський курс та децентралізація. Молоді такі теми подобаються. Ми не лише читаємо лекції. У нас багато практичних занять, екскурсій в державних та громадських організаціях. Можна багато читати, але краще раз побачити. Наступного року знову запросимо українських студентів до нас.

У ІІІ Міжнародній літній школі беруть участь 15 українських студентів з восьми університетів Ніжина, Києва, Одеси, Чернівців, Умані, Острога та 15 польських студентів із трьох ВНЗ Польщі (Краків, Варшава, Жешув).

Цьогорічну літню школу підтримало Міністерство молоді та спорту України у рамках програми українсько-польських обмінів молоддю. Вже традиційно непересічному проекту допомагають відбутися Ніжинська міська рада та Ніжинська районна рада, НДУ імені Миколи Гоголя, Педагогічний університет імені Комісії Національної Освіти в Кракові, польська ГО “Сімо”, Ніжинська спілка поляків “Астер”, Київський університет імені Бориса Грінченка, Посольство Республіки Польща у Києві, ГО “Ініціатива в дії”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *