Твоє місто, як воно є

Історичну будівлю в центрі Ніжина, куди перенесуть худвідділ музею, почали ремонтувати

08 серпня міський голова Анатолій Лінник особисто перевірив стан виконання ремонтних робіт  у будівлі на території ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, куди перенесуть художній відділ Ніжинського краєзнавчого музею ім. І Спаського.

Директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І Спаського Геннадій Дудченко доповів про проведену роботу. Зокрема у приміщенні замінений весь електричний кабель, проведені роботи по відновленню стін та підлоги. Розповів що всі приміщення будівлі будуть задіяні, в одному буде літературна світлиця, в іншому – присвячена діяльності видатних історичних постатей Ніжина, хол буде ділитися на умовні секції, залежно від характеру та розміру виставок.

Генадій Дудченко повідомив, що під час ремонтних робіт було з’ясовано, що частина будівлі зведена ще у ХVІІІ ст., а добудова, в якій було декілька класів, у ХІХ ст.

Міський голова Анатолій Лінник, оглянув всі внутрішні приміщення школи та фасад будівлі, який також потребує ремонту, звернув увагу на першочерговість відновлення фундаменту. Анатолій Валерійович подякував директору музею за проведену роботу та наголосив, що зупинятися на досягнутому не потрібно, оскільки це дуже важливий об’єкт для історико-культурної, мистецької сфери міста. Запевнив, що поетапно будуть виділятися кошти з міського бюджету для перенесення художнього відділу краєзнавчого музею та відновлення історичної спадщини.

Нагадаємо, що відділ буде розміщений в історичній будівлі, яка свого часу належала родині Макарових. У цьому приміщенні наш видатний земляк Микола Гоголь прочитав свої перші твори, про що сказано на меморіальній дошці фасаду споруди.

Будівля по вулиці Батюка, де нині розміщується худвідділ краєзнавчого музею, знаходиться в аварійному стані.

За матеріалами  сайту Ніжинської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *